+48 668 456 992

Bezwykopowe naprawy kanalizacji i rur

Specjalizujemy się w naprawach punktowych kanalizacji (metoda packera / "krótkiego rękawa"). Bezwykopowe naprawy kanalizacji i rur to temat w którym posiadamy ponad 20 lat doświadczenia.

W skrócie polega to na wprowadzeniu do kanalizacji krótkiego odcinka maty nasączonej żywicą epoksydową, która została nawinięta na gumowy korek (packer). Następnie bezykopowa naprawa rur i kanalizacji wymaga sprężonego powietrze, które powoduje, że mata dociska się do uszkodzonych miejsc. Po pewnym czasie żywica utwardza się i uszczelnia uszkodzone miejsca. Cały proces monitorujemy zaawansowanym technologicznie systemem CCTV do monitoringu kanalizacji.

Pomożemy Ci bezwykopowo naprawić rury i kanalizację

  • Szybka diagnoza i znalezienie przyczyny awarii
  • Brak wykopów - wystarczy naprawa przez studzienkę
  • Krótki czas naprawy
  • Duża wytrzymałość
  • Naprawa czynnej sieci kanalizacyjnej, bez zatrzymywania ścieków
bezwykopowe naprawy kanalizacji i rur
Chcesz zgłosić awarię lub masz pytania? Zadzwoń do nas +48 668 456 992
Wyślij zapytanie

Dlaczego zaufały nam setki klientów i firm

Szybko i sprawnie

Bezwykopowa naprawa kanalizacji i rur przebiega sprawnie i terminowo. Posiadamy ugruntowaną pozycję na rynku, która jest potwierdzeniem najwyższej jakości naszych usług.

Ponad 19 letnie doświadczenie

Wykonaliśmy setki różnych bezwykopowych napraw kanalizacji i innych zleceń. Ogromne doświadczenie w połączeniu z wiedzą techniczną i nowoczesnym zapleczem sprzętowym zapewniają, że poradzimy sobie z nawet najtrudniejszymi zleceniami.

Profesjonalny sprzęt i urządzenia

Posiadamy ciężarowe pojazdy WUKO, kamery z systemami do monitoringu i inspekcji kanalizacji, koparko-ładowarki do robót ziemnych oraz wiele innych urządzeń umożliwających nam wykonywanie szerokie zakresu prac.

Skontaktuj się z nami

Bezwykopowe naprawy kanalizacji i rur

Istnieje kilka sprawdzonych metod bezwykopowej naprawy kanalizacji i rur. Największą popularnością cieszą się obecnie naprawy punktowe z wykorzystaniem pakerów, a także naprawy liniowe, które są przeprowadzane z wykorzystaniem specjalistycznych rękawów. To właśnie z ich pomocą doświadczeni wykonawcy są w stanie przeprowadzić skuteczną naprawę. 

Najpierw odpowiednia diagnostyka

Zanim wykonawca przejdzie do bezwykopowej naprawy kanalizacji i rur powinien dokonać oględzin terenu. Pozwoli to na dobranie takiej metody naprawy oraz takiej technologii, które okażą się najlepsze w danych okolicznościach. W tym celu kanał powinien zostać oczyszczony, tak aby możliwe było przeprowadzenie oceny zniszczeń przy pomocy nowoczesnych urządzeń, w tym kamer. Dopiero po przeprowadzeniu tych czynności możliwe jest określenie, czy bezwykopowa naprawa kanalizacji i rur jest najlepszą opcją i czy można ją wykonać na danym terenie. 

Bezwykopowe naprawy rur - punktowe

Bezwykopowe naprawy rur i kanaliazacji punktowe mogą być przeprowadzane jedynie wtedy, gdy kanał jest zniszczony na niewielkim odcinku. Przyczyną tego typu zniszczeń mogą być np. rozszczelnienie czy pęknięcie rur oraz postępująca korozja, jak również wrastający korzeń. Naprawy te są przeprowadzane pod monitoringiem, a w ich trakcie używa się urządzeń nazywanych pakerami naprawczymi. 

Bezwykopowa naprawa kanalizacji wygląda w ten sposób, że paker wpuszcza się do kanału razem ze specjalistyczną matą, która jest pokryta żywicą i kieruje się go do miejsca uszkodzenia. Następnie do pakera doprowadzane jest ciśnienie, które sprawia, że paker powiększa swoją objętość, a mata jest dociskana do ścian kanału. W miarę utwardzania się żywicy mata stopniowo łączy się ze ścianami kanału. Gdy żywica jest już twarda i mata jest trwale połączona z kanałem z pakera odprowadza się ciśnienie i wyjmuje się go z kanału. 

Wykorzystywane podczas napraw punktowych maty wyróżniają się dużą wytrzymałością oraz dobrą przyczepnością do innych materiałów, a żywica jest odporna na działanie zasad i kwasów. 

Metoda naprawy wykorzystująca pakery może być stosowana w rurach o średnicy 150 mm lub większej. Należy pamiętać, że bezwykopowa naprawa rur powinna być ona stosowana jedynie wówczas, gdy instalacja kanalizacyjna jest generalnie w dobrym stanie technicznym. Pakery są wykorzystywane z reguły w naprawach punktowych, ale mogą być również wykorzystywane do napraw liniowych, jeśli uszkodzenia na danym odcinku nie przekraczają 40%. 

Bezwykopowe naprawy kanalizacji - liniowe

Jeżeli w kanale powstało wiele zniszczeń na całej długości kanału, to można przeprowadzić naprawy liniowe. Naprawa wygląda podobnie do naprawy punktowej, z tym że zamiast pakerów wykorzystuje się specjalistyczne rękawy nasączone żywicą utwardzalną. W tym przypadku cały odcinek kanału pokryty jest materiałem uszczelniającym, co wiąże się z tym mogą zostać zablokowane przykanaliki, czyli przewody, które łączą wewnętrzną sieć kanalizacyjną z kanalizacją miejską. Takie przykanaliki trzeba ponownie otworzyć przy wykorzystaniu specjalnych robotów frezujących. 

Naprawy liniowe mogą być wykonywane w kanałach o dowolnej średnicy. 

Naprawa bezwykopowa kanalizacji metodą kapelusza

Bezwykopowa naprawa kanalizacji w tym przypadku jest wykorzystywana jest do napraw przyłączy kanalizacyjnych znajdujących się w niewielkiej odległości od kanału głównego. Do naprawy wykorzystywany jest specjalny robot z podpiętym do niego urządzeniem, które transportuje nasączony żywicą materiał filcowy w kształcie kapelusza do miejsca naprawy. Prace te wymagają dużej precyzji i odbywają się pod stałym nadzorem kamery. Zastosowanie tej metody pozwala na zapewnienie szczelności przyłącza z kanałem głównym.

Bezwykopowe naprawy kanalizacji mogą być przeprowadzane jedynie dzięki wykorzystaniu zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Podczas wykonywania takich napraw korzysta się nie tylko z pakerów naprawczych czy rękawów, ale również z innych sprzętów, w tym z różnego rodzaju robotów. W wielu przypadkach konieczne jest wykorzystanie robotów frezujących, czyli urządzeń, które mają za zadanie przywrócić drożność rur, a zwłaszcza przykanalików. Dzięki specjalnej głowicy tnącej roboty te usuwają nadmiar żywicy wykorzystanej podczas naprawy. Dodatkowo mogą być one wykorzystane do usuwania korzeni, stwardniałych osadów, a czasami również betonu. 

Zalety stosowania bezwykopowych metod naprawy

Bezwykopowa naprawa kanalizacji i rur ma wiele zalet. Do najważniejszych z nich można z pewnością zaliczyć korzyści ekonomiczne - naprawy wykonywane w ten sposób są znacznie tańsze niż naprawy przeprowadzane w wykorzystaniem tradycyjnych metod. Kolejną zaletą tych metod jest z pewnością oszczędność czasu - naprawy bezwykopowe są szybkie i trwają z reguły do 2 dni, podczas gdy naprawy tradycyjnymi metodami mogą trwać nawet do dwóch tygodni. Dodatkowo naprawy bezwykopowe nie wymagają najczęściej wyłączania danego odcinka z eksploatacji i nie ingerują drastycznie w infrastrukturę, co ma duże znaczenie w przestrzeni miejskiej. 

Warto mieć na uwadze, że naprawy metodami bezwykopowymi są niezwykle trwałe i skuteczne, a naprawione w ten sposób kanały mogą działać bezawaryjnie nawet przez kilkadziesiąt lat. 

Copyright © 2024 pcwuko.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone
Realizacja strony i obsługa: LekroTech.pl